İçeriğe geç

Almanya Dil Okulu Vizesi

Almanya dil okulu vizesi Almanya’da dil eğitimi almak isteyen Türk vatandaşları için izin belgesidir. Hem ülkesindeki yabancı vatandaşların hem de diğer ülkelerde yaşayan vatandaşların, Almanya Federal Cumhuriyeti’nde Almanca öğrenebilmesi için hükümet birçok önemli faaliyet yürütmektedir. Bu kapsamda yürütülen faaliyetlerden biri de Almanya’da bulunan dil okullarına gitmektir. Almanya’da dil okuluna veya kursa gitmek isteyen Türk vatandaşları, dil okulu vizesi almak zorundadır. Bu süreçte profesyonel destek almak istiyorsanız Almanya Göç Ajansı uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz. Uzmanlarımıza 02129092210 veya 05449092210 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

almanya dil kursu vizesi

Almanya dil okulu vizesi ülkede dil okuluna veya da kursa gitmek isteyenlerin başvurduğu vize türüdür. Ülkeye 90 güne kadar veya da 90 günden daha uzun dil eğitimi için gidilebilir. Bunun için yapılması gereken dil okulu vizesine başvurmaktır. Dil okulu vizelerine başvuruda, kişilerden talep edilen belge ve evraklar vardır. Bunların mutlaka eksiksiz olarak temin edilmesi ve başvuruda teslim edilmesi gerekir.

Almanya Dil Eğitim Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya dil eğitim vizesi almak istediğinizde, sizlerden talep edilen belgeleri eksiksiz olarak, Almanya konsolosluğuna ve büyükelçiliğine teslim etmeniz gerekir. Bilindiği üzere Almanya Schengen vizesi ile ziyaret edilen bir ülkedir. Başvurulan dil eğitim vizesi de aslında yine bu vizenin bir türü olarak sunulur. Vizeyi almak istediğinizde, yapmanız gereken mutlaka sizlerden talep edilen evrakları tamamlamaktır. Dil okulu vizelerine ayrıca kendinizi doğru ifade etmeniz ve neden Almanya’yı tercih ettiğinizi en iyi şekilde belirtmeniz gerekir. Bu durumda vize alma şansınız daha yüksek olacaktır.

Vize başvurusunda bulunurken, istenen belgeleri tamamladıktan sonra randevu alabilirsiniz. Bunun için profesyonel uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Yetkili kurumlara teslim edilen evraklar incelenecek ve sonrasında sizlere vize durumu ile ilgili olumlu veya olumsuz olarak geri dönülecektir.

Almanya Ticari Vize

Almanya Dil Kursu Vizesi Türleri

Almanya dil okulu vizesi kısa ve uzun süreli olarak ikiye ayrılır. Vize başvurusunda bulunurken, bunu göz önünde bulundurmanız ve sizlere uygun olan vize türüne başvurmanız gerekir. Bunlar hakkında detaylı bilgi vermemiz gerekirse;

90 Günden Az Süren Almanya Dil Okulu Vizesi

Almanya’da sizlere dil eğitimi verecek olan kursun eğitim süresi 90 günü aşmadığında, bu vizeye başvurulması gerekir. Vizeye başvurulurken okuldan alınan kayıt belgesi ve ödeme dekontu gereklidir. Dil okulu vizesine başvuran yeşil pasaportlu kişilerin bu işlemi yapmasına gerek yoktur. Çünkü 90 güne kadar olan dil eğitimlerinde vizeden muaflardır.

90 Günden Uzun Süren Almanya Dil Okulu Vizesi

Almanya’da dil eğitimi veren kurumun eğitim süresi 90 günü aştığında başvurulan bir vize türüdür. Almanya’da yoğunlaştırılmış olarak dil eğitimi veren kurslara katıldığınızda bu vizeye ihtiyacınız vardır. Bu kurslardan haftada en az 18 saat ders alınıyor olması gerekir. Bu vizeyi almak isteyen kişilerin, talep edilen belgeleri tamamlayarak, bulunduğu ülkedeki Almanya Konsolosluğuna başvurması gerekir. Bunların yanı sıra kurstan alınan kabul yazısı ve bu kursa ödeme yapması, Almanya dil eğitimi vizesini kesin olarak alabileceği anlamına gelmemektedir.

Almanya Dil Kursu Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Almanya dil kursu vizesi için gerekli evraklar mutlaka eksiksiz olarak tamamlanmalı ve yetkili kurumlara teslim edilmelidir. Talep edilen belge ve evraklar aşağıdaki gibidir;

 • Almanca olarak doldurulan 2 adet Almanya Ulusal vize başvuru formu
 • Ek olarak İkamet yasası 54. Maddesi gereği istenen ek belgeler
 • Son 10 yılda alınmış ve dönüş planından sonra 3 ay daha süresi olan pasaport
 • Ayrıntılı olarak hazırlanmış özgeçmiş (İngilizce ve Almanca olarak)
 • Neden dil okuluna gitmek istediğinize dair motivasyon yazısı
 • Daha önce katıldığınız Almanca kursu varsa, katılım belgeleri
 • Mevcut işiniz varsa veya gelecekte çalışmayı düşündüğünüz bir iş yeri varsa buradan alınan teyit yazısı. İş yerinden alınan teyit yazısında, iş yerinde görev alacağınız pozisyon, gelir bilgisi ve neden Almanca dil öğrenmeniz gerektiğine dair açıklamalar yer almalıdır.
 • Almanya’da katılacağınız kurstan alınan kayıt kabulü veya da ön kabul belgesi
 • Kursa yapılan ödemeye ilişkin dekontlar
 • Düşünceler bölümü doldurulmuş, vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Almanya’da geçimini nasıl karşılayacağınızı gösteren finansal kanıtlar
 • Ülkede kaldığınız süre boyunca devam edecek olan seyahat sağlık sigortası

Dil Eğitimi Vizesi Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Almanya dil kursu vizesi başvurusunda bulunacak olan kişilerin bilmesi gereken son derece önemli detaylar vardır. Bilinmesi gereken bu detaylar;

 • Almanya’ya gitmeden önce az da olsa Almanca öğrenmeniz sizlere fayda sağlayacaktır.
 • Dil eğitimi için okul araştırırken mutlaka öncesinde hangi şehirde yaşayacağınıza karar verin ve ona göre dil okulu seçin.
 • Dil okulu seçimine de çok dikkat etmeniz ve mutlaka doğru tercih yapmalısınız.
 • Uzun dönem dil okulu vizesi ile bile ancak 1 yıl kadar Almanya’da kalmaya hak kazanabilirsiniz.
 • Dil okulu vizesini almaya hak kazanmak için haftada en az 20 saat ders veren dil kurslarına katılmalısınız.
 • Almanya dil okulu vizesi başvurusunda, neden Almanya’yı ve Almancayı tercih ettiğinizi en iyi şekilde anlatmanız gerekir. Bunu yaptığınızda vize almanız kolaylaşacaktır.
 • Almanya’ya dil okulu vizesi ile gittiğinizde çalışmanızın yasak olduğunu bilmeniz gerekir.

Almanya’da dil okulu vizesi almak istiyor ve bu vize türüne başvuruda bulunacaksanız, çok iyi araştırma yapmalı ve tüm durumları göz önünde bulundurarak başvuruda bulunmalısınız.

Dil Okulu Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya dil kursu vizesi kaç günde çıkar konusu, vizeye başvuracak olan kişileri en çok ilgilendiren sorulardan biridir. Öncelikle dil okulu vizesi, alışkın olduğumuz gibi kısa sürede çıkan bir türü değildir. Başvuru sonrasında belgelerin incelenmesi ve olumlu veya olumsuz olarak sonuçlanması ortalama 8-10 hafta arasında sürecektir. Bu yüzden eğitim planlamalarınızı ve başvuru tarihlerinizi doğru ayarlamalı ve olabildiğince erken başvuruda bulunmalısınız. Böylece oluşabilecek aksilikleri ve sıkıntıları da engelleyebilirsiniz.

Almanya Dil Okulu Vizesi Ücreti

Almanya dil okulu vizesi ücretleri kişinin başvurduğu vize tipine göre değişiklik gösterecektir. Her yıl düzenlenen fiyatların da ayrıca takip edilmesi gerekir. Kişinin durumuna ve vize türüne göre değişiklik gösterdiği için net fiyat bilgisi vermemiz oldukça güçtür. Bu konuda detaylı bilgi almak için Almanya Göç Ajansı uzmanlarıyla görüşebilirsiniz. Hem vize sürecine dair hem de vize ücretleri hakkında merak ettiğiniz tüm detayları uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Almanya dil okulu vizesi sayesinde sizler de Almanya’da yer alan dil okullarına başvurabilir ve bu okullarda dil eğitimi alabilirsiniz.

Almanya Dil Okulu Vizesi başvurularının hızlı sonuçlanabilmesi için ekstra yararlanabileceğiniz bir hizmet yoktur. Durumunuzun aciliyeti var ise başvuru yaparken uzmanlarımıza konuyu anlatabilir, sizler için en hızlı başvuruyu yapmalarını sağlayabilirsiniz. Başta eğitim vizesi olmak üzere özellikle ulusal vize türlerindeki başvurularda uzmanlarımızdan destek almanızı önermekteyiz. Ayrıca tüm ülke vizeleri hakkında bilgi almak istiyorsanız Vize Keyfi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İçindekiler

“Almanya Dil Okulu Vizesi” hakkında 7 yorum

 1. Merhaba, almanya dil kursu vizesi ile almanyaya gidip orada kalabilir miyim? Araştırdığım kadarıyla Almanya’da 3 aylık dil kursları bulunuyormuş fiyatlarını öğrenebilir miyim? Süreç nasıl işliyor bunları öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  1. Umut Ü. (Almanya Vize Danışmanı)

   Merhaba Zafer Bey, Almanya dil kursu vizesi ile Almanya da dil eğitimi alabilirsiniz, fakat dil kursu vizesi ile yasal olarak çalışamazsınız. Çalışabilmek için Almanya Çalışma Vizesine sahip olmanız gerekmektedir.

   Dil kursu ile çalışma izniniz yok fakat lisans ya da yüksek lisans eğitimi için giderseniz yasal olarak çalışma izniniz olacaktır. Almanya hükümeti bu şartları sağlayan ve bu amaç ile gelen kişilere haftalık 20 saate kadar çalışma hakkı tanımaktadır. Almanya da çalışıp orada sürekli bir hayat kurmak istiyorsanız sizlere tavsiyemiz Almanya iş arama vizesi almanız olacaktır. Almanya iş arama vizesi ile dilediğiniz gibi giderek Almanya da birebir iş görüşmelerine katılabilir ve daha kolay iş sahibi olabilirsiniz. İş bulduktan sonra atacağınız bir diğer adım ise Almanya çalışma vizesi almak olmalıdır. Dilerseniz bu süreç hakkında ve durumunuza özel daha detaylı bir bilgilendirme yapabiliriz. Web sitemizde bulunan formlardan veya 0212 909 22 10 numarası üzerinden bizlere ulaşıp Almanya dil vizesi ve diğer vizeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

   Gelelim bir diğer sorunuza, Almanya dil vizeleri genel olarak 90 günden az veya fazla olmak üzere ikiye ayrılır ve 3 ila 12 ay aralığında olmaktadır. Fiyatları gitmek istediğiniz bölgeye ve şuan ki Almanca dil seviyenize göre değişiklik göstermektedir. Bu konu ile de ilgili detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

 2. Merhaba.. Aile ziyaret vizesi ile Almanya’ya gidip kalabilmek için orada dil okuluna ya da üniversitelere başvuru yapabilir miyim?

  1. Umut Bey (Almanya Vize Uzmanı)

   Merhaba, öncelikle belirtmek isteriz ki, Almanya aile ziyareti vizesi C tipi vize kategorisi, yani kısa süreli vize kategorisinde yer almaktadır. Aile ziyareti vizesi sahibi olduktan sonra dil eğitimi almak istiyorsanız, orada bulunduğunuz süre boyunca geçerli olacak, kısa süreli Almanca dil kurslarına başvurabilirsiniz. Almanya’da uzun süreli bir eğitim almak istiyorsanız da Almanya dil okulu vizesi veya Almanya eğitim vizesi sahibi olmanız gerekmektedir. İyi günler dileriz.

 3. Merhabalar. Benim hiç Almanca sertifikam yok fakat evde 4 aydir çalışıyorum ve seviyemin A1 olduğunu düşünüyorum. Dil okulu vizesine basvurdum 7 ay dil okulu vizesi sonrası denkliğimi tamamlayıp orda kalmak istiyorum. Motivasyon mektubumda da bunu belirttim. Ausbildung yapmak istedigimi ve orda çalışmak istediğimi haftaya idata da görüşmem var. Sizce bunu ordaki yetkililere söylediğim de bir sorun teşkil eder mi?

 4. merhabalar önce dil okuluna mı basvurmak gerekir yoksa vizeye mi aradaki süre ne kadar olur yani vize okul kaydının belgelerini istiyor bunu biliyorum diyelim ki almanyada bir okula kayıt yaptık ne kadar sürede belli olacak vize 8-10 haafta sürüyo kesin olsa bile bunu sizce nasıl ayarlamalıyız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir