İçeriğe geç

Mesleki Sertifika Eğitimi

Almanya Göç Yasası ile nitelikli iş gücünün istihdam edilmesi ve ülke ekonomisine katkı sağlaması yanı sıra uzmanlık gerektiren alanlardaki istihdam açığının kapatılması amaçlanmaktadır. Mesleki Sertifika eğitimi alarak nitelikli iş gücü kapsamında değerlendirilebilirsiniz. Burada nitelikli iş gücünden neyin kastedilmiş olduğunu buradaki yazımızda açıklamıştık.

Mesleki Sertifika eğitimi almış nitelikli iş gücü, nitelikli meslek eğitimini tamamlamış ve bunu belgelendirmiş olan kişilerdir. Almanya Göç Yasası şartlarından ilki tanımda bulunan nitelikli iş gücü sınıfına giriyor olmanız istenmektedir. Almanya dışında almış olduğunuz sertifika, eğitim veya diploma için mesleki denklik aldıysanız ilk şartı yerine getirmiş olursunuz. Herhangi bir meslek eğitimine sahip olmayan veya düşük nitelikli kişiler yasaya göre nitelikli iş gücü değildirler. Dolayısıyla çalıştığı meslek dalı ile ilgili herhangi bir sertifika ya da diploması olmayanlar çalıştıkları alanda ne kadar tecrübeli olurlarsa olsunlar nitelikli iş gücü kavramının dışında kalmış olacaklardır.

Mesleki Sertifika

Mesleki Sertifika Nasıl Alırım?

Mesleki yeterliliğinizi ispatlayabilmeniz bunu mesleki sertifika ile belgeleyebilmeniz gereklidir. Bunun için Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurslar vardır. MEB onaylı kurslar oldukça fazla talep görmektedir. Fakat sizin uzmanlık alanınıza uygun bir kursu bulamayabilir veya kursların zamanı size uygun olmayabilir. Bu sebeple antlaşmalı özel eğitim kurumları veya üniversitelerden sizin mesleğinize uygun kurs ve sertifika alma imkanları da bulunmaktadır.

Almanya Göç Ajansı olarak sizin için en uygun sertifika programını ayarlıyoruz. Antlaşmalı olduğumuz üniversite ve özel eğitim kurumları tarafından verilen kurslar ve aldığınız sertifikalar MEB onaylı olarak verilmektedir. Ayrıca aldığınız bu sertifika ile Almanya Mesleki Denklik alabiliyorsunuz. Ayrıca mesleki tecrübenize göre alacağınız kursun süresi de değişmektedir. Bununla beraber Almanya’ da alanınız ile ilgili çalışabileceğiniz yan alanlarla ilgili de kurslar almak iş bulma şansınızı yükseltebilirsiniz.

“Almanya Göç Yasası Şartları” ve Sertifika programları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız 0212 909 22 10 telefon numarası, info@almanyagocajansı.com mail adresi veya iletişim sayfasındaki formu doldurarak uzmanlarımızla iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Tüm ülkelerin vize, oturum ve vatandaşlık işlemleri hakkında bilgi almak istiyorsanız vize danışmanlığı adresini inceleyebilirsiniz.

“Mesleki Sertifika Eğitimi” hakkında 1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir