İçeriğe geç

Akademik / Mesleki Denklik Danışmanlığı

Almanya dışında herhangi bir ülkeden almış olduğunuz mesleki yeterlilik belgenizin Almanya’ da geçerli olması için yapılan işleme mesleki denklik alma denir. Mesleki yeterliliğinizi tanıtmak istiyorsanız, başvuru yapmanız gerekmektedir. Bunun için Almanya’daki referans mesleği ve Almanya’da hangi eyalette çalışmak istediğinizi bilmeniz gerekmektedir. Sizin belgeniz ile Almanya’da yapabileceğiniz mesleklerin ne olduğunu tespit etme ve gerekli olan eğitiminizin tam olarak alınıp alınmadığınızın kontrolü yapılmalıdır.

Almanya Göç Ajansı olarak sahip olduğunuz mesleğin öncelikle belgelendirilmesini yapıyoruz. Bu alınan sertifika veya diploma ile birlikte Almanya’da çalışabilmeniz için gerekli olan mesleki denklik işlemini yapıyoruz. Gerekli olması durumunda telafi programı veya yeterlilik kurslarına katılmanızı sağlıyoruz.

Akademik Mesleki Denklik Danışmanlığı

Neler Yapıyoruz ?

  • Referans mesleği bulma işlemi: Mesleki yeterlilik belgeniz ile Almanya’da hangi meslekleri yapabileceğinizin tespitini yapıyoruz. Denklik bulma sistemi ile referans mesleğinizi tespit ediyoruz.
  • Zorunlu Denklik kapsamında mısınız? Almanya iş gücü göçü yasası ile düzenlenen zorunlu denklik alınması gereken meslek grubunda olup olmadığınızı tespit ediyoruz.

  • Başvuru yapma: Sizin adınıza mesleki denklik başvurunuzu hazırlayarak başvurunuzu yapıyoruz.

  • Başvuru sürecinin takibi: Sizin adınıza başvuru aşamalarını takip ediyoruz ve gerekli olması durumunda eksiklikleri düzeltiyoruz.

  • Mesleki denklik işleminin sonuçlanması

Bütün bu işlemler mesleklere göre farklı sürelerde sonuçlanmakla birlikte en az 3 aylık bir süreçtir. Bu süre içerisinde Alman makamları sizden farklı evraklar talep edebilmektedir. Belli meslekler için denklik zorunlu olarak gereklidir. Diğer meslekler için ise denklik isteğe bağlıdır. Fakat her iki durumda da denklik almanız sizin için avantaj olacaktır. Özellikle iş başvurularında ve size gelecek teklifler için Alman şirketler denklik alınmış sertifika ve diplomalara önem vermektedir. Bu durum iş bulma konusunda size avantaj sağlayabilir.

Bütün bu Mesleki denklik işlemleri konusunda sorularınız ve Almanya’da çalışmak ile ilgili ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız 0212 909 22 10 telefon numarası,  info@almanyagocajansı.com mail adresi veya https://almanyagocajansi.com/iletisim/ sayfasındaki formu doldurarak uzmanlarımızla iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Tüm ülkelerin vize, oturum ve vatandaşlık işlemleri hakkında bilgi almak istiyorsanız https://vizekeyfi.com/ adresinden ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir