İçeriğe geç

Almanya İş Başvurusu Danışmanlığı

Almanya iş gücü yasasından yararlanmak için gerekli olan şartları yerine getirdiğiniz zaman Almanya iş başvurusu yapmak veya iş aramak için size 6 aylık iş arama vizesi veriliyor. Almanya göç yasasından yararlanmanız için gerekli olan şartları öğrenmek için tıklayınız.

İş arama vizesi sürecinde isterseniz Almanya’ya giderek kendiniz de iş arayabilir ve gerekli firmalara başvuru yapabilirsiniz. Fakat bu süre zarfında Almanya’da sizin için gerekli olan barınma ve diğer giderlerinizi karşılayabilecek kadar birikiminiz olduğunu belgelemeniz gerekecektir. Bununla beraber Almanya’da bir akrabanız veya tanıdığınız yoksa iş başvurusu ve mülakat işlemleri sürecinde Almanca bilmeniz gereklidir. Bu sebeple bütün işlemlerinizi sizin adınıza biz yapıyoruz.

Almanya İş Başvurusu Danışmanlığı

Neler Yapıyoruz ?

 • Referans mesleği bulma işlemi: Mesleki denklik aldığınız alan ile ilgili yapabileceğiniz iş alanlarını tespit ediyoruz. Sizinle birlikte öncelikli iş alanlarını tespit ediyoruz. Mesleğinizle alakalı alternatif planlar geliştiriyoruz.
 • Mesleğiniz için en uygun eyaletin tespiti: Mesleki denklik aldığınız alan için her eyaletin farklı uygulamaları olabilmektedir. Bu durumlar avantaj veya dezavantajlı durumlar oluşturabilmektedir. Bu sebeple mesleğinize uygun bölgede Almanya iş başvurusu yapmak çok önemlidir. 
 • Anlaşmalı Şirketlere iş başvurusu yapılması: Almanya’da birlikte çalıştığımız şirketlerde sizin mesleğinizle alakalı istihdam olup olmadığını kontrol ediyoruz. Mesleğinizle ilgili ihtiyaç olması durumunda adınıza yapılan iş teklifini dosyanıza ekliyoruz. 
 • Almanya İş İlanlarının takibi: Sizlere alternatif oluşturmak amacıyla, sizin adınıza birçok ilana başvuru yapıyoruz. Anlaşmalı olduğumuz şirketlerden gelen tekliflerin yanı sıra bu iş ilanı başvuruları ile size geniş bir iş portföyü oluşturuyoruz.
 • İş teklifinin Değerlendirilmesi: Bu süre zarfında tarafınıza yapılan iş teklifleri arasında size en uygun olanına birlikte karar vererek izlenecek adımlar ile alakalı danışmanlık yapıyoruz.

Almanya iş başvurusu, İş arama ve bulma gibi konular ile ilgili ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız 0212 909 22 10 telefon numarası,  info@almanyagocajansı.com mail adresi veya https://almanyagocajansi.com/iletisim/ sayfasındaki formu doldurarak uzmanlarımızla iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Tüm ülkelerin vize, oturum ve vatandaşlık işlemleri hakkında bilgi almak istiyorsanız https://vizekeyfi.com/ adresinden ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

“Almanya İş Başvurusu Danışmanlığı” hakkında 7 yorum

 1. Merhabalar,

  Almanyada daha önce SCHENGEN vizesi ile orda yaşayan ailemin yanına gitmiştim. Yaptığım keşilerden sonra orda çalışmak isteğinde bulunuyorum konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?
  vasıflı işçiyim meslek lisesiçıkışlıyımm 5 yıldır elektrik sektöründe çalışmaktayım 1 yıldır okuduğum meslek üzerine şirketim bulunmaktdır.

  1. Umut Bey (Almanya Vize Uzmanı)

   Merhaba Fırat Bey,

   İlk etapta ihtiyacınız olacak vize türü, Almanya iş arama vizesi olacaktır. Bu vize türü ile Almanya’ya seyahat ederek, orada iş arama girişiminde bulunabilirsiniz. Bir iş bulmanız durumunda, iş sözleşmesi yapmanız gerekmektedir. Bu sözleşme firma hakkındaki bilgileri, hangi pozisyonda görev alacağınızı, maaşınızı, çalışma günleri ve saatlerinizi vb. bilgileri içermelidir. Elinize alacağınız bu sözleşme örneği ile Türkiye’ye dönerek, Almanya çalışma vizesi başvurusunda bulunabilir ve Almanya’da çalışabilirsiniz. İyi günler dileriz.

 2. Merhaba

  Ben 6 ay önce Duisburg’a geldim. Dil kursumu bitirdim (B2) şu an iş arıyorum. Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bachelor ve Master mezunuyum. İş bulmak için danışmanlığa ihtiyacım var. Sizden hizmet almak üzere randevu talep ediyorum.

  Büşra BALLI

 3. Merhabalar;
  Ben Sağlık bakanlığında sağlık yöneticisi ve hastane işletmeciliği konusunda 22 yıl görev yaptım.. Sağlık yönetimi yüksek lisans mezunuyum.. yeşil pasaport sahibiyim..3 er aylık periyotta yurtdışı ziyaretlerim oldu fakat uzun yıllar Almanya’da yaşamak ve çalışmak istiyorum.. vize sorunum yok..ne yapmalıyım saygılarımla

 4. Merhabalar Uluslararası ticaret ve finans lisans mezunuyum iyi derecede ingilizce ve A2 seviye Almanca bilgim var. Denkliğim var. Bana sadece iş lazım iş bulduktan sonra rahatça gelebiliyorum aracı olabiliyor musunuz iş için ve fiyat ne oluyor? Teşekkür ederim

 5. Bahadır Gülbahar

  Bir konuda rehberliğinizi istirham ediyorum. Türkiye’de bir devlet üniversitesinde eğitim bilimleri doçentiyim. Yaşım 45 ve meslekte 24. yılım. Pedagoji ve öğretmen yetiştirme ile ilgili dersleri yürütüyorum. Aynı zamanda uluslararası bir üniversitede öğrencilerin çalışan öğretmenler ve okul yöneticileri olduğu yüksek lisans eğitimi de veriyorum. Uluslararası birçok bilimsel çalışmam ve kazandığım uluslararası ödüller var. Çok iyi derecede İngilizce biliyorum ve Goethe Institut’tan aldığım B1 Almanca sertifikam var. Eşim de ulusal matematik ders kitapları yazarı ve çok nitelikli, tecrübeli bir matematik öğretmeni. 1 Kasım’da yürürlüğe giren yeni mavi kart edindirme yasası koşullarında eğitim bilimleri, pedagoji ve öğretmen yetiştirme uzmanlarının da Almanya’ya mavi kartla kabul edileceği ifade edildi. Bu alanda Alman hükümetinin veya üniversitelerin sunduğu iş imkânlarından haberdar etme ve ilgili bir iş bulma konusunda yardımınızı istirham ediyorum. Saygılarımı sunarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir