İçeriğe geç

Nitelikli Göç Danışmanlığı

1 Mart 2020 tarihinde yürürlüğe giren Nitelikli İş Gücü Göçü Yasası ile Almanya’da çalışmak isteyenlere koşulları yerine getirmeleri durumunda imkan tanınmaktadır. Almanya bu yasa ile ülkedeki nitelikli iş gücü açığını kapatmayı amaçlamaktadır. Herhangi bir niteliğe sahip olmayan veya düşük nitelikli kişiler bu yasadan yararlanamamaktadır. Almanya Göç Ajansı olarak Almanya Nitelikli Göç Danışmanlığı ile bu yasadan yararlanmak isteyen herkese danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Almanya’ya bu yasa kapsamında çalışmak amacıyla gitmek isteyen herkesin denklik ve dil yeterliliği olarak iki temel kriteri yerine getirmesi gerekmektedir. Bu iki kriteri sağlayamayan kişilere sahip oldukları akademik mesleki eğitim, mesleki tecrübe, yaş vb gibi durumlarına göre ayrıntılı değerlendirme yapılmaktadır. Değerlendirme sonucunda kişinin mevcut şartları sağlayamadığı noktalarda gerekli eğitimler verilerek başvuru için hazır hale gelmesi amaçlanmaktadır.

 

Nitelikli Göç Danışmanlığı

Almanya Nitelikli Göç Danışmanlığı Kapsamı Nelerdir?

Almanya Nitelikli Göç Danışmanlığı, Mesleki-Akademik Denklik, Dil Yeterliliği, Vize-Oturum ve İş Arama-Bulma olmak üzere temel 4 alanı kapsamaktadır.

Mesleki-Akademik Denklik ; Almanya Göç Ajansı olarak öncelikle mesleki bilgi ve tecrübesi olanlar için sahip olduğunuz mesleğin belgelendirilmesini ve  denkliğinin sağlanmasını; yüksek öğrenim görmüş kişiler içinse mevcut diplomalarının denklik işlemlerini yapıyoruz. Gerekli olması durumunda telafi programı veya yeterlilik kurslarına katılmanızı sağlıyoruz.

Dil Yeterliliği : Mesleğinizi Almanya’da yapabilmeniz için gerekli olan dil seviye sınavını geçmenizi sağlamak amacıyla geçme garantili dil kursu almanızı sağlıyoruz.

Vize-Oturum : Almanya’ya öncelikle iş arama amacıyla gidebileceğiniz İş Arama Vizesi başta olmak üzere iş bulduktan sonraki aşamada çalışma vizesi, oturum ve aile birleşimi vizesi vb bişi işlemlerinizde danışmanlık yapıyor, sizin adınıza dosyanızı biz takip ediyoruz.

İş Arama-Bulma: Almanya iş gücü yasasından yararlanmak için gerekli olan şartları yerine getirdiğiniz zaman Almanya iş başvurusu yapmak veya iş aramak için size 6 aylık iş arama vizesi veriliyor. İş arama vizesi sürecinde isterseniz Almanya’ya giderek kendiniz de iş arayabilir ve gerekli firmalara başvuru yapabilirsiniz. Bu sebeple Almanya iş başvurusu işlemleri ile iş bulma işlemlerini sizin adınıza biz yapıyoruz. Referans mesleği bulma işlemi, mesleğiniz için en uygun eyaletin tespiti, anlaşmalı şirketlere iş başvurusu yapılması, Almanya iş ilanlarının takibi, iş teklifinin değerlendirilmesi.

Almanya Nitelikli Göç Danışmanlığı ile ilgili ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız 0212 909 22 10 telefon numarası, info@almanyagocajansı.com mail adresi veya vize danışmanlık iletişim sayfasındaki formu doldurarak uzmanlarımızla iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz

 

“Nitelikli Göç Danışmanlığı” hakkında 1 yorum

  1. 24 yıllık İngilizce Öğretmeniyim. Lisans ve Yüksek Lisans dlipolamam var İngilizcenin eğitimi üzerine. Celta sertifikam var, IELTS 7.5 akademik İngilizce puanım var. Almanya’ ya göç konusunda bilgi almak istiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir